Fall 2021 Highlights
-
District
Field Hockey - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Lauren Billi – ALL WNY All Star 2nd Team; ECIC Div I All Star 1st Team
Aria Dusel – ECIC Div I All Star 2nd Team
Aleena Januchowski – ECIC Div I All Star 2nd TeamGolf - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Girls Tennis - NYS Scholar Athlete Team Recognition
West Seneca East
Cheerleading - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Cross Country Boys & Girls Teams - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Football - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Alex Rogowski – All WNY 3rd Team Offense
Mike Haynes – All WNY Honorable Mention (RB)
James Valentine – All WNY Honorable Mention (OL)
Derek Hamm – All WNY Honorable Mention (DL)
Kooper Aiken – All WNY Honorable Mention (DL)Boys Soccer - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Alex Locher – ECIC Div II All Star 3rd Team
Moshen Amini – ECIC Div II All Star 3rd Team
Andrew Wolf - ECIC Div II Sportsmanship PlayerGirls Soccer - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Girls Swim - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Natalie Weissman – Sectional Class B Champion; ECIC Div II Champion; Qualified for NYSPHSAA State Championships
Boys Volleyball - ECIC Div IIB Champions; Section 6 Div IIB Runner Up; NYS Scholar Athlete Team Recognition
Colin Buisch – ECIC Div III All Star 1st Team
Nate Farszmil – ECIC Div III All Star 1st Team
Joe Gurowicz – ECIC Div III All Star 2nd Team
Troy Ignaszak – ECIC Div III All Star 1st Team
Ethan Skalski – ECIC Div III All Star 2nd Team
Kaden Strong – All WNY All Star 2nd Team
Girls Volleyball - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Hailey Cenname – ECIC Div II All Star 1st Team
Miranda Zipp – ECIC Div II All Stare 2nd Team
West Seneca WestCheerleading - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Cross Country - Boys & Girls Teams - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Mara Mariani – ECIC Div I All Star 2nd Team
Madison McMahon – ECIC Div I All Star 2nd Team
Ryan Vanderlip – ECIC Div I All Star 2nd TeamFootball - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Justin Piwowarczyk – All WNY 2nd Team Defense(LB); WS Bee All-Bee Defensive Co-Player of the Year; All Bee 1st Team
Isaiah Simmons – All WNY Honorable Mention (RB); New School RecordsBoys Soccer - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Abdullah Kamil – ECIC Div I Sportsmanship Player
Timothy Purtill – ECIV Div I Honorable Mention
Luke Roberts – ECIC Div I All Star 2nd Team
Girls Soccer - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Jordan Brown – ECIC Div I All Star 2nd Team
Carly Laurence – ECIC Div I All Star 1st Team
Abby Wilczak – Exceptional Senior Game participantGirls Swim - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Boys Volleyball - Division IIA Champions; Division II Section Champions; NYS Scholar Athlete Team Recognition
Bennett Petrik – All WNY All Star 1st Team; ECIC Div I Sportsmanship Award; D2 All State tournament team
Noah Petrik – All WNY All Star 1st Team
Michael Pozzuto – ECIC Div I All Star 1st Team
Duncan Tenhagen – All WNY All Star 2nd Team
Jacob Woelfel – All WNY All Star 2nd Team
Lucian Zanelotti – ECIC Div I All Star 1st Team
Girls Volleyball - NYS Scholar Athlete Team Recognition
Avery Harding – ECIC Div I All Star 1st Team
Quinn Hagler – ECIC Div I All Star 2nd Team
West Seneca East Girls Swim - Natalie Weissman - Class B Section Diving Title and place 2nd overall.
West Seneca East Boys Volleyball Division 2 Class B Champions
West Seneca West Boys Volleyball
Division 2 Champions; Division 2 Class A Champions